Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Piękna skóra latem – cz. II

W poprzedniej części tego poradnika zwróciliśmy uwagę na 4 istotne punkty letniej pielęgnacji. Pora na garść kolejnych wskazówek, które uchronią nas od tych mniej sympatycznych pamiątek z wakacji, jakimi mogą stać się zmarszczki, przebarwienia czy utrata jędrności skóry.
 

1. Pamiętaj o łagodnym demakijażu!

W ciągu upalnych i słonecznych dni skóra narażona jest na liczne podrażnienia. Z tego też powodu wieczorem powinnyśmy zaoszczędzić jej dodatkowych „atrakcji” i do zmycia makijażu wybierać łagodne mleczka bez detergentów. A jeśli już przy oczach jesteśmy to warto pamiętać, że to jedna z najdelikatniejszych części naszego ciała. To tutaj najszybciej widać oznaki zmęczenia czy niezdrowego stylu życia. Regularnie – rano i wieczorem – stosujmy więc kremy, które je ochronią, wzmocnią i nawilżą.
 

2. Nawilżanie.
 

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa wakacyjnego odpoczynku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że przesuszona skóra wygląda brzydko i staro. Dlatego należy dbać o to, aby nigdy nie zabrakło jej wilgoci. Najlepszymi jej dostawcami będą lekkie kremy nawilżająco – ochronne na dzień, a w przypadku bardzo suchej skóry – silniej działające maseczki nawilżające.
 

3. Wrażliwe usta.
 

Skóra na ustach oraz wokół nich jest o wiele bardziej wrażliwa i delikatniejsza od tej na pozostałych partiach twarzy. Łatwiej ulega podrażnieniom i znacznie szybciej się starzeje. Należy więc stosować specjalne kremy, które wzmocnią skórę warg, dobrze ją nawilżą i wygładzą.
 

4. Ważne sprawy!
 

Na koniec dwie rzeczy, o których warto pamiętać przed wyjazdem na urlop oraz przy wyborze kosmetyków na letnie eskapady. Po pierwsze, co najmniej miesiąc przed wyruszeniem zacznij łykać kapsułki z beta – karotenem. Dzięki temu opalenizna będzie miała ładniejszy odcień i będzie trwalsza. (Podobne działanie mają kremy z witaminą C.) Po drugie – zwracaj uwagę na opakowania kosmetyków. Większość zawartych w nich aktywnych składników jest bowiem wrażliwa na działanie światła i powietrza. Pod wpływem tych czynników, np. witaminy A, C i E tracą swoje cenne właściwości i stają się bezwartościowe jeżeli chodzi o potrzeby skóry. Dlatego pamiętaj – dobry kosmetyk to nie ten, który zawiera mnóstwo aktywnych substancji, ale ten, który dobrze chroni je przed rozpadem.
 

Po odpowiednie produkty do pielęgnacji ciała zapraszamy do sklepu Ekskluzywna.pl.