Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Piękna skóra latem – cz. II

W poprzedniej części tego poradnika zwróciliśmy uwagę na 4 istotne punkty letniej pielęgnacji. Pora na garść kolejnych wskazówek, które uchronią nas od tych mniej sympatycznych pamiątek z wakacji, jakimi mogą stać się zmarszczki, przebarwienia czy utrata jędrności skóry.
 

1. Pamiętaj o łagodnym demakijażu!

W ciągu upalnych i słonecznych dni skóra narażona jest na liczne podrażnienia. Z tego też powodu wieczorem powinnyśmy zaoszczędzić jej dodatkowych „atrakcji” i do zmycia makijażu wybierać łagodne mleczka bez detergentów. A jeśli już przy oczach jesteśmy to warto pamiętać, że to jedna z najdelikatniejszych części naszego ciała. To tutaj najszybciej widać oznaki zmęczenia czy niezdrowego stylu życia. Regularnie – rano i wieczorem – stosujmy więc kremy, które je ochronią, wzmocnią i nawilżą.
 

2. Nawilżanie.
 

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa wakacyjnego odpoczynku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że przesuszona skóra wygląda brzydko i staro. Dlatego należy dbać o to, aby nigdy nie zabrakło jej wilgoci. Najlepszymi jej dostawcami będą lekkie kremy nawilżająco – ochronne na dzień, a w przypadku bardzo suchej skóry – silniej działające maseczki nawilżające.
 

3. Wrażliwe usta.
 

Skóra na ustach oraz wokół nich jest o wiele bardziej wrażliwa i delikatniejsza od tej na pozostałych partiach twarzy. Łatwiej ulega podrażnieniom i znacznie szybciej się starzeje. Należy więc stosować specjalne kremy, które wzmocnią skórę warg, dobrze ją nawilżą i wygładzą.
 

4. Ważne sprawy!
 

Na koniec dwie rzeczy, o których warto pamiętać przed wyjazdem na urlop oraz przy wyborze kosmetyków na letnie eskapady. Po pierwsze, co najmniej miesiąc przed wyruszeniem zacznij łykać kapsułki z beta – karotenem. Dzięki temu opalenizna będzie miała ładniejszy odcień i będzie trwalsza. (Podobne działanie mają kremy z witaminą C.) Po drugie – zwracaj uwagę na opakowania kosmetyków. Większość zawartych w nich aktywnych składników jest bowiem wrażliwa na działanie światła i powietrza. Pod wpływem tych czynników, np. witaminy A, C i E tracą swoje cenne właściwości i stają się bezwartościowe jeżeli chodzi o potrzeby skóry. Dlatego pamiętaj – dobry kosmetyk to nie ten, który zawiera mnóstwo aktywnych substancji, ale ten, który dobrze chroni je przed rozpadem.
 

Po odpowiednie produkty do pielęgnacji ciała zapraszamy do sklepu Ekskluzywna.pl. Pełen wybór różnorodnych specyfików znaleźć można tutaj.