Wczytuję dane...
Witamy na blogu!
Wróć do listy wpisów

Jak dobrać biustonosz?

Dobór biustonosza? Na co zwracać uwagę? Idealną sylwetkę stworzysz dobierając biustonosz dopasowany do Twojego biustu. Pierwszym etapem w doborze stanika powinno być zmierzenie swoich wymiarów. Dzięki prawidłowemu zmierzeniu wymiarów pod biustem ustalimy nasz rozmiar.

Obwód pod biustem

Swoje wymiary mierz na gołe ciało, delikatnie ściśnij miarkę pod biustem i pamiętaj, aby miarka leżała prosto zarówno z przodu, jak i z tyłu. Tak zmierzone wymiary dają nam pogląd na rozmiar pod biustem. 

Określ swój rozmiar: Od Twoich pomiarów odejmij około 3, pamiętaj aby zaokrąglić w dół. Wychodzi nam więc, że jeżeli uzyskasz obwód 89 cm, to powinnaś wybrać biustonosz z obwodem 85.

Obwód w biuście

Kolejnym krokiem będzie zmierzenie się w biuście. Aby stanik był dobrany idealnie, należy również wyliczyć rozmiar miseczki, aby dokonać pomiarów załóż stanik bez usztywnień. Zmierz swój obwód w najszerszym miejscu w biuście. Skorzystaj z kalkulatorów, które przeliczą Twój obwód na rozmiar miseczki. 

Oczywiście mimo tych obliczeń należy biustonosz koniecznie zmierzyć. Tak powstałe wyliczenia pomogą Ci jednak dobrać idealny biustonosz do Twojej sylwetki.

Zobacz naszą ofertę biustonoszy damskich. 

biustonosz biustonosz