Producent: Guerlain
Planowana wysyłka: 2-5 dni
234,00 PLN
* z podatkiem VAT
KUP TERAZ!
Koszt wysyłki od: 0,00 PLN
średnia: 0.0  ocen: 0

producent: Guerlain
seria: Shalimar
przeznaczenie: dla kobiet
rodzaj: woda toaletowa
pojemność: 90ml
rodzaj opakowania: produkt foliowany przez producenta
premiera: 1925

Shalimar to okręt flagowy francuskiego przemysłu perfumeryjnego. Podróżuje w czasie (rok powstania: 1925!) bez szkody dla siebie, nie przejada się, pozostaje jednym z najbardziej znanych zapachów orientalnych - od razu wiadomo, że to klasyka w najlepszym wydaniu. Mówi się, że Jacques Guerlain stworzył ten zapach w hołdzie legendarnej miłości Mumtaz Mahal i cesarza Chah'a Djahan'a, w ogrodach Shalimar w Kaszmirze. W Sanskrycie Shalimar oznacza "dom miłości". Kiedy Mumtaz Mahal umarła, cesarz był załamany i zbudował cudowny grobowiec dla kobiety, którą kochał tak bezwarunkowo. 14 lat później skończono budowę Taj Mahal.
Shalimar to zapach ekscytujący i wyrażający pożądanie. Tę, która odważy się go nosić utwierdza w jej kobiecości i niezwykłej zmysłowości. Staje się ona królową uwodzenia - na granicy zakazanego. Shalimar daje jej pole do wyrażenia swoich uczuć i pragnień. Nosisz Shalimar - zmysły przejmują kontrolę.
Shalimar jest pierwszym zapachem, który zawiera etylowanilinę, sztuczny związek pachnący wanilią, charakteryzujący się ogromną intensywnością.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna, bergamotka, cedr, mandarynka.
nuta serca: jaśmin, róża, żywica opopanax, bób tonka, wanilia, paczula.
nuta podstawy: irys, kadzidło, balsam peru, skóra.